Partner Cities Cup aneb Festival házené 2023, Kuřim

———————————————————-
První turnaj sezóny mladších žáků jsme odehráli o posledním víkendu 26.-27.8.2023 v Maloměřicích a v Kuřimi. Zúčastnilo se 10 týmů z různých míst ČR. 
 
Sobotní část odehráli naši mladší žáci v hale v Maloměřicích s týmy KH ISMM Kopřivnice B (10:5), Kopřivnice A (13:6), Házená Napajedla (10:14), SHC Maloměřice Brno (13:7). V konečném výsledku sobotního dne vyhráli tabulku a čekalo je nedělní pokračování v hale v Kuřimi. 
 
První nedělní utkání s domácím týmem SK Kuřim Handball vyhráli 11:1 a po dvouhodinové pauze sehráli souboj o postup do finále s týmem Kopřivnice A, který nás stál síly, ale vyhráli jsme 11:8 a postoupili do boje o první místo. 
 
S týmem, který porazil naše přemožitele v prodloužení na 7ky (Napajedla), sdílel s námi šatnu a byl posilněn nám dobře známým hráčem ze sousedního Újezda u Brna, jsme si zahráli zápas o první místo. Kluci z SKKP Handball Brno hráli krásnou hru a měli fakt rychlé nohy, přesto byl výsledek 10:8 pro nás příznivější. 
 
Vyhráli jsme. Obhájili jsme loňské první místo a přivezli zlato. Ale především jsme přivezli partu kluků a holky, kteří předvedli krásný kus práce především sami na sobě a své soudržnosti.
Neuvěřitelný a mnohdy až nadpozemský byl výkon našeho brankáře v zastoupení – MATĚJE MICHALÍKA – který nejen vychytal mnohdy nečitelné střely, ale zapojil se i do hry až jsme sami nevěřili, že se zvládne vrátit 🫣 
 
Perličkou na konec bylo vyhlášení nejlepšího hráče turnaje, kterým byl vyhlášen náš hráč č. 9 – ADAM MRKVICA 
 
Vítáme tímto v týmu kluky Jakuba Hrdličku a Fildu Hulinského a přejeme šťastnou a přesnou ruku 😉
Všem soupeřům děkujeme za zápas a pořadatelům za organizaci.