MLADŠÍ ŽÁCI obsadili čelní místo v tabulce JM LIGY za sezónu 2022/2023 – po dlouhé době jsou STŘÍBRNÍ 

Po podzimní části, kterou jsme vyhráli, se týmy rozdělily na dvě části a to Soutěž o pohár exekutivy (7.-12.místo tabuly) a Soutěž o vítěze ligy (1.-6.místo tabulky). My postoupili z první příčky. Dlouhou zimní přestávku a čekání na první turnaj jsme ale nezvládli a utrpěli koncem února první prohry, remízu a jedno vítězství. 

Přes počáteční slabší nástup na první zápasy jsme se ale do jarní části JM ligy dokázali znovu dostat a zaúčtočili na přední místa tabulky. Nepovedlo se nám překonat skvělý a rozběhaný tým HK Ivančice, který se stal zaslouženě vítězem ligy s nejvyšším skóre. Blahopřejeme kluci a trenéři! 

Poslední turnaj jsme odehráli na domácím hřišti v Sokolnicích v sobotu 27.5.2023, kde nás čekaly zápasy, které rozhodovaly o umístění na druhém a třetím místě mezi námi a týmem Újezd u Brna a Kuřim. Naši kluci a holka ale o stříbro zabojovali. Po vítězství s Kuřimí, Telnicí a Újezdem u Brna tak můžeme po dlouhé době slavit krásný závěr sezóny 2022/2023. 

!!! MLADŠÍ ŽÁCI se po dlouhé době umístili na čele tabulky a získali stříbrné medaile v Jihomoravské lize házené!!! 

Poděkování patří trenérům, kteří kluky dovedli na přední příčky tabulky a věnovali jim obrovské a nevyčíslitelné množství času a někdy i nervů . Děkujeme Zdeněk Mrkvica a Petr Kotolan

Naši hráči by rádi poděkovali i jediné holce v týmu, Emmi Mrkvicové, která to s nimi jediná ještě vydržela a věříme, že ještě jeden rok to s nimi zkusí zvládnout, i když to je to někdy náročné .

Nesmíme zapomenout ale i na podporu, kterou nám poskytli rodiče dětí ať už u zápisu skóre (Eva Michalíková, Jiří Macenauer), rodičů řidičů – na tréninky a zápasy (Jana Váňová, Hana Baxantová, Jana Mrkvicová, Ingrid Fricová, Luboš Vraspír aj.), všem, kteří pomáhají v bufetu během domácích turnajů, těm, kteří se o děti starají během turnajů, zajistí jim jídlo, pití, zdravotní ošetření, ale i psychickou podporu a všem, kteří nás sledují na internetu a sociálních sítích, které pro vás pravidelně aktualizujeme o novinky a informace ze zápasů i jejich zákulisí (Jana Mrkvicová).

Velké díky patří i všem rozhodčím a týmům, se kterými jsme mohli hrát a poskytli nám zázemí. Jsme vděční i provozovateli haly v Měníně, díky které jsme mohli trénovat i přes studené měsíce, jelikož vlastní hala je zatím ve hvězdách.

Děkujeme také výboru TJ Sokol Sokolnice za podporu nejen finanční.

V letošním roce nastavený systém 1x měsíčně a 4 utkání za jeden den s minimální přestávkou na jídlo byl pro nás ne zrovna přijatelný, jelikož jsme na hřišti hráli občas oslabeni nebo s vypětím všech sil a poslední zápasy už tzv. na doraz. Uvidíme, co nás bude čekat v roce příštím, od září 2023, kdy se polovina týmu rozdělí na starší žáky a oslabí se tak tým mladších žáků.

Sestava týmu:

1 Baxant Mirek 6 branek (brankář)

2 Mrkvica Lukáš 149 branek / 4. nejlepší střelec ligy (z 187)

3 Sedlák Matěj 67 branek

5 Mikyska Eda 22 branek

6 Charalmbidis Saša 4 branky

7 Vraspír Dominik 3 branky

8 Mrkvicová Emma 10 branek

9 Mrkvica Adam 113 branek / 14. nejlepší střelec ligy (z 187)

10 Kotolan Kryštof 2 branky

11 Michalík Matěj 39 branek

12 Michalík Ondra 30 branek

13 Váňa Petr 91 branek / 18. nejlepší střelec ligy (z 187)

14 Kučera David 2 branky

15 Táborský Matěj 46 branek

16 Macenauer Martin – brankář

17 Mička Ondra

Výpomoc z MINI starší:

Fric Ben

Fric Denis

Hrdlička Jakub

Sezóna končí, ale ještě ne úplně. Naši trenéři nezahálí a přes léto nám připravili program.

Mladší žáky čeká:

* velký turnaj házené Polanka Cup ve dnech 8.-11.6.2023

* Jánské hody, kterých se většina z nic účastní ve dnech 16.-18.6.2023

* mezinárodní turnaj házené Youth Handball Festival v Brně, 6.-12.7.2023

* společné soustředění v Bystřici nad Pernštejnem, 13.-18.8.2023

* koncem prázdnin turnaje v Kuřimi 26.-27.8.2023 a v Újezdě u Brna 2.9.2023

Přejeme všem házenkářům a jejich rodinám nádherné letní prázdniny a věříme, že se již koncem srpna setkáme zase všichni na tréninku!