Velikonoce na Prague Handball Cupu…
 
Po loňském úspěchu v kategorii MINI, jsme se letos přihlásili znovu, ovšem do kategorie vyšší – mladší a starší žáci. Celkový počet týmů na tomto házenkářském festivalu byl 572 týmů, v kategorii mladších žáků jich bylo 78, ve starších 102. 
 
První utkání odehráli mladší s týmem Muški rukometni klub Sesvete z Chorvatska, které nás svojí výškou a sílou zaskočilo už po příchodu do bubliny. I přes veškerou snahu jsme na ně nestačili, v půlce jsme prohrávali 6:1 a utkání nakonec prohráli. Do dalšího zápasu jsme šli mírně skleslí z první prohry. Utkání s německým týmem MTV Stadeln Handball jsme ale zvládli skvěle a vyhráli jej. Po zápase nás čekala dlouhá pauza, kterou jsme využili na oběd a procházku na nedaleký Vyšehrad a po 5ti hodinové pauze jsme cestovali znovu do další bubliny. Tady už nás čekal náš rumunský soupeř Academia de Handbal C.S. Dinamo. V tomto utkání se prosadila i naše jediná hráčka, Emmi Mrkvicová a přispěla brankou do sítě soupeře. 
Sokol Sokolnice : MRK Sesvete I     7:13
Sokol Sokolnice : MTV Stadeln     20:12
Sokol Sokolnice : AH CS Dinamo  20:7
 
Starším žákům se také skvěle dařilo. První dvě utkání převálcovali soupeře z Rumunska ACS Avatar Brasov a po pauze i německý tým SV Puschendorf. Poslední večerní utkání dne s německým týmem SG Narva Berlin jim utekl o 3 branky. 
Sokol Sokolnice : ACS Avatar Brasov  21:15
Sokol Sokolnice : SV Puschendorf      21:14
Sokol Sokolnice : SG Narva Berlin      17:20
 
V pátek čekali v hale na Ruzyni na mladší dva domácí soupeři. Týmu Házená Náchod jsme nestačili a prohráli. Na druhé utkání s týmem Házená Strakonice jsme nastoupili čerství a plni sil po dlouhé pauze a soupeře jsme převálcovali a vyhráli. 
Sokol Sokolnice : TJ Náchod          12:18
Sokol Sokolnice : HBC Strakonice  19:8
 
Starší žáci si po zápasech s týmy Chorvatska a Velké Bystřice Házená Velká Bystřice – mladší žáci a starší žáci vybojovali postup do další části turnaje a stejně jako mladší čekali na další rozlosování. 
Sokol Sokolnice : MRK Sesvete      9:30
Sokol Sokolnice : Velká Bystřice    15:15
 
V sobotu brzy ráno hurá do haly na druhé straně Prahy. Přidal se k nám Lukáš Mrkvica, který hrál za starší žáky, aby nás posílil. Soupeř z Lotyšska Dobelle SS již byl na místě. Naši fanoušci byly tentokrát slyšet, kluci nastoupili neskutečně rychle a šli do vedení, které si udrželi téměř celé utkání. Ke konci jsme nevyužili přesilovku a naopak náš soupeř dorovnal. Skóre tak skončilo nerozhodně 17:17. 
V přestávce mezi zápasy jsme okoukli soupeře z Maďarska Angyalföldi Sportiskola és DSE. Kluci ročníku 2010, vytažená obrana, profesionální škola, kde trénují 7x týdně a všechny předchozí zápasy vyhrané s minimálně 15ti brankovým odskokem. Zápas začal vyrovnaně, kluci se snažili dostat do útoku, ale nedokázali se vysmeknout tvrdé soupeřově obraně, obírali nás o míč a využívali rychlého protiútoku. Přesto jsme v polovině utkání prohrávali pouze o 2 branky, i díky skvěle chytajícímu Mirkovi Baxantovi a naší obraně. Po poločase však následoval 2-minutový trest pro nás, ale museli jsme pokračovat bez emocí a hrát. Do konce zápasu jsme bohužel moc šancí nevyužili, naopak nám byla několikrát písknuta pasivita nebo faul. Hráče jsme prostřídali, zahrála si celá lavička, na rozdíl od soupeře, který držel stále stejnou sestavu. Prohráli jsme, ale bojovně. Skóre 9:14 je pro nás velkým úspěchem a příslibem do dalších let. 
Sokol Sokolnice : Dobele SS         17:17
Sokol Sokolnice : Angyalföldi SI    9:14
 
Naše konečné 26. místo z 78 je pro nás velmi uspokojivé.
Starší odehráli téměř ve stejný čas jako mladší zápas s týmem Academia Junior s Rumunska, které mělo velmi dobré výsledky z celého turnaje a nestačili jsme na ně. Poslední utkání, které odehráli později odpoledne s týmem Litvy byl dlouho vyrovnaný, přesto jsme je i díky zraněným hráčům nedokázali překonat.
Sokol Sokolnice : Academia Junior  14:24
Sokol Sokolnice : Panevéžys             11:17
 
Konečné umístění týmu starších žáků na 32. místě ze 102 týmů v této kategorii je pro nás velký úspěch a jsme na kluky velmi pyšní. 
 
Děkujeme všem, kteří nás přijeli podpořit, pomohli s dopravou, přepravou dětí po Praze, lékařskými zákroky, praním dresů, občerstvením, aj. (Jana Mrkvicová+ Eva Michalíková +  Jana a Petr Váňovi + Gabriela Kotolánová + Ingrid Fricová + Marie Táborská
 
Děkujeme klukům a holce za perfektní výkon!
 
Děkujeme trenérům za jejich čas. 
 
Děkujeme rodičům
 
Děkujeme všem spoluhráčům za nové poznatky a zážitky. 
 
Sestava mladších žáků:
#1 Mirek Baxant 
#2 Lukáš Mrkvica 
#3 Matěj Sedlák 
#4 Denis Fric 
#5 Patrik Habiger 
#6 Ben Fric 
#7 Vít Dvořák 
#8 Emmi Mrkvicová 
#9 Adam Mrkvica 
#10 Kryštof Kotolan 
#11 Matěj Michalík 
#12 Ondřej Michalík 
#13 Petr Váňa 
#15 Matěj Táborský 
Trenéři: Zdeněk Mrkvica, Petr Kotolan
 
Sestava starší žáci:
#1 Petr Havránek 
#2 David Rožnovský 
#5 David Zezula 
#6 Vít Dvořák 
#7 Šimon Vykoukal 
#8 Štěpán Hradílek 
#9 Ondřej Husák 
#10 Vojta Herman 
#11 Lukáš Mrkvica 
#13 Karel Hloušek 
#14 Jonáš Sperát 
Trenéři: Stanislav Mrkvica, Pavel Zezula 
 
Velké díky Prague Handball Cup za obrovský turnaj, který se jim již po 30té podařilo výborně zorganizovat. 
 
Více foto již brzy zde: https://eu.zonerama.com/HazenaSokolnice/Album/9638177 a krátká videa i ze zákulisí turnaje na našem instagramu #hazena.sokolnice