V sobotu 5.11. odpoledne se v sokolovně uskutečnil 1. ročník dětského turnaje ve stolním tenise, který uspořádali členové oddílu stolního tenisu TJ Sokol Sokolnice a další dobrovolníci. Na turnaj se přihlásilo a dostavilo 25 malých hráčů ze Sokolnic i širšího okolí. Po rozehrání, zápisu a rozlosování do dvou věkově-výkonnostních skupin byl turnaj zahájen. 

V kategorii B se utkalo celkem 10 hráčů ve 2 skupinách, jejich zápasy se odvíjely s velkým herním nasazením, sportovním zápalem, ale hlavně s úsměvem. Nejúspěšnější ve vyřazovacích bojích byl nakonec Filip Hulínský, který se umístil na 1. místě. Na 2. místě skončil po napínavém finále Lukáš Jaborník a cenu za 3. místo si odnesl Jakub Šimonek.   

V kategorii A se utkalo celkem 15 hráčů ve 3 skupinách, kteří předváděli mnohdy velmi dramatické výměny s napínavým průběhem za neúnavného povzbuzování přihlížejících fanoušků. Systémem „pavouk“ se nakonec nejlépe prokousal Luboš Král, který si odnesl 1. místo. Proti němu se ve finále, velmi atraktivním pro diváky, postavil Petr Váňa,  získal nakonec 2. místo. A 3. místo vybojoval  Adam Mrkvica. Krásnou hru v duchu fair play ovšem předvedli všichni přihlášení hráči. Cenu nejmladšího hráče si odnesla Terezka Čeganová.  

O bezproblémový průběh zápasů se postarali kromě dobrovolníků z řad dětí i rodičů také rozhodčí z oddílu stolního tenisu Jaroslav Černý a Libor, Ondra a Matěj Michalíkovi. Děkujeme dále Hance Baxantové a Petrovi Váňovi, kteří neúnavně zapisovali všechny výsledky. Velké dík patří také všem sponzorům za odměny a ceny do turnaje (Lucie Šeránková – Kofola, JUKO Petfood, Alena Ryšavá). Chceme také poděkovat pořadateli TJ Sokol Sokolnice, který poskytl i další ceny,  a Janě Mrkvicové za propagaci a pomoc při organizaci turnaje.  

A především děkujeme všem hráčům za účast a předvedení krásných sportovních výkonů. Těšíme se, že se příští rok sejdeme na druhém ročníku turnaje.  

Autor: Eva Michalíková