PLAYMINIHANDBALL 2022, Stupava (SK)

Vrátili jsme se z dvoudenního turnaje na Stupavě, který je jeden z nejznámějších na Slovensku, turnaj, kde se potkáte s týmy, se kterými jste nikdy nehráli, pravidla, která jsou jiná než u nás a prostředí je neskutečně dobře zajištěné pro takový turnaj. Dva roky se nehrálo, nyní byl turnaj obnoven a v kategorii MINI mladší nastoupilo 11 týmů a MINI starší 18 týmů.

MINI mladší odehráli v sobotu 4 utkání s výsledkem 2 výhry / 2 prohry a starší 5 utkání s výsledkem 5 výher.

Odpoledne strávily děti na multifunkčním hřišti na kolech a koloběžkách a díky ubytování v místní tělocvičně večer odpočívaly jak jinak než hraním házené v tělocvičně.

Nedělní ráno zahájili starší soubojem s týmem Bojnice, Stupava a Detva, ani jeden bod neztratili a s plným počtem bodů tak měli cestu do finále jistou.

Mladší sehráli odpolední utkání s excelentními výsledky a vybojovali 5. místo v turnaji! Nádherný úspěch.

Finálové utkání starších odehráli naši svěřenci s týmem Cifer, který byl vítězem druhé skupiny. I přes protest trenéra Ciferu, kterému se nelíbila sádra našeho brankáře Mirka Baxanta (mimochodem, vychytal s ní celý turnaj neskutečně skvěle!!!), přistoupili k utkání a i když vstřelili první branku do naší sítě, naši obránci už je k mnoha střelám nepustili. Nezapomenutelný moment, kdy náš hráč Petr Váňa po pádu soupeře odvedl zraněného na jejich lavičku si zasloužil potlesk. Po odehrání zápasu se nastavovala minuta navíc (vzhledem ke zraněním a ošetření), to si již naši ohlídali a vítězství 13:5 už jsme si nenechali vzít!

Zlatý pohár ze Stupavy tak opět putuje do Sokolnic (naposledy v roce 2017).

Nejlepším brankářem v týmu mladší byl vyhlášen Richard Ševčík!
Nejlepším hráčem turnaje Petr Váňa!

Zlatý tým starších:
Mirek Baxant
Dominik Vraspír (16 branek)
Denis Fric (5 branek)
Ben Fric (6 branek)
Emmi Mrkvicová (13 branek)
Adam Mrkvica (31 branek)
Matěj Michalík (23 branek)
Ondra Michalík (14 branek)
Petr Váňa (28 branek)
Matěj Táborský (19 branek)
Trenér: Zdeněk Mrkvica

JSME HRDÍ A RODIČE URČITĚ TAKY!!! Děkujeme ♥️

Děkujeme také týmu z Playminihandball za turnaj, rozhodčím, vedoucím protihráčů a všem, kdo se na turnaji podílí.

Více fotek a videí (i z volného času dětí) najdete na odkaze: https://eu.zonerama.com/HazenaSokolnice/Album/8433683