PRAGUE HANDBALL CUP 2022, 14.-18.4.2022, Praha

Po dvou letech nucené pauzy jsme se dočkali a mohli se po dlouhé době zúčastnit největšího mezinárodního halového turnaje v házené pro mládež pořádaného každoročně o velikonočních svátcích v Praze. Naposledy se tak stalo v roce 1996.

Vyrazili jsme s týmem mladších žáků (skupina MD), kterou jsme posílili o výběr mladších žáků z Telnice a mini starší (ME) složených výhradně z hráčů Sokolnic.

Pro všechny byly tyto dny plné nových zážitků, emocí, radosti, poznání a občas i slz a bolesti ze zranění, ale především jsme si to neskutečně užili, tým se dokonale semknul a držel za jeden provaz. A bylo to znát.

Utkání se hrála v halách po celé Praze, na velkém hřišti a to 2x 15 minut, což bylo především pro mini náročné a dosud nevyzkoušené.

Mladší žáci se dostali do hlavní části turnaje a skončili na 9.místě z celkově 56ti týmů, odehráli 7 zápasů, z toho 3 vítězné. V neděli jejich cesta turnajem skončila a odpoledne odjeli domů.

Mini starší hráli většinu zápasů v hale Hamr Braník, kde odehráli v základní části 5 zápasů bez ztráty bodu a vedli tak suverénně celou skupinu. Po osmifinále, ve kterém vyřadili tým našich sousedů z Telnice dokázali i přes dvě vážná zranění zabojovat ve čtvrtfinále s rakouským týmem a dostali se do finále, které odehráli na Velikonoční pondělí v hale v Kobylisích. S maďarským týmem Kézi UP předvedli neskutečný výkon a prohráli s rozdílem jedné branky 12:13 a obsadili tak nádherné a nečekané 2. místo z 19ti.

O průběhu celého turnaje, ale i zákulisí, času stráveného s dětmi a fotodokumentací budeme informovat v příštím čísle zpravodaje.

Mnoho videí a fotek můžete vidět na našem instagramu #hazena.sokolnice.

Dovolte mi za všechny rodiče poděkovat trenérům za to, kolik času našim dětem věnují a jak moc velký kus práce s nimi odvedli. Děkujeme Zdendovi a Standovi Mrkvicovým.