V neděli, 23.6.2019, jsme uspořádali rozloučení se sezónou 2018/2019 pro MINI, ŽÁKY i DOROST.

Rodiče přinesli občerstvení, trenéři zajistili pití a odměny pro menší děti, dárky pro starší, kteří přechází do ŽÁKŮ a všichni jsme si zahráli házenou. MINI proti sobě, následně mladší MINI proti maminkám, starší MINI proti tatínkům, následovali ostatní týmy a perličkou bylo utkání DOROSTu proti TRENÉRŮM a EX HRÁČŮM 1.LIGY. Komentované utkání, kterého se ujal bývalý hráč a trenér 1.ligy Stanislav Mrkvica st., bylo velmi vyrovnané, nakonec však zvítězili zkušení hráči a trenéři a to 8:10.

Týmy družstva Mini mladších žáků (ročníky 2010 a mladší) a Mini starších žáků (2008-2009) se účastnily pravidelných turnajů pořádaných JmKSH. Tyto turnaje zdůrazňují myšlenku, že prožitek ze hry by měl mít přednost před konečným brankovým výsledkem. Z tohoto důvodu ani tyto turnaje neznají vítěze. Při ukončení každého takového turnaje dostávají sladkou odměnu všechny děti. Tato přátelská utkání se hrají pouze se čtyřmi hráči v poli a s brankářem.

Naše týmy se účastní i dalších turnajů, kde cílem každého mužstva je jak jinak než vyhrát. Tato utkání jsou pro zúčastněné děti atraktivní a  důležité zejména pro radost z vítězství, které děti motivuje k dalším zápasům. Největší radost měli hráči MINI mladší z 2. místa na turnajích ve Velké Bystřici, doma v Sokolnicích a na turnaji ve Velkém Meziříčí. Starší minižáci poznali radost z medailí a poháru na turnaji ve Velké Bystřici.   Na tyto úspěchy jsme hrdí jak trenéři, tak děti a především jejich rodiče. Přípravka a Mini žáci se ale zúčastnili i mnoha dalších turnajů, kde dosáhli velmi dobrých umístění.  

Děti v kolektivu poznají nové kamarády, mají neskutečnou radost ze hry a učí se týmové spolupráci a zodpovědnosti.

Trenéři: Zdeněk Mrkvica, Stanislav Mrkvica ml.

Tímto děkujeme trenérům ze všech oddílů házené za jejich čas, trpělivost, obětavost a především snahu vést naše děti ke sportu a společnému zájmu, kterým je házená.

Dětem přejeme KRÁSNÉ PRÁZDNINY a brzy na viděnou na hřišti. A hlavně, sledujte nás zde!

Foto z ukončené zde: Ukončená házená 23.6.2019