sokolská vlajka

Tělocvičná jednota Sokol Sokolnice je počtem svých téměř 600 členů jednou z nejvýznamnějších organizací v obci Sokolnice. Sokol Sokolnice je součástí župy Dr. Jindry Vaníčka.

TJ Sokol Sokolnice má pro svoji činnost k dispozici vlastní budovu sokolovny s restaurací a také vlastní venkovní hřiště s umělým povrchem a potřebným zázemím. Povrch hřiště byl kompletně zrekonstruován v r. 2018, a to včetně okolních ploch.

Sokolovnu v budově umístěné ve středu obce využívájí především členévé Sokola a jeho jednotlivých oddílů a družstev ke své aktivní činnosti. V sokolovně jsou také pořádány různé společenské akce, a to nejen v režii Sokola.

Kromě členské základny je sokolovna dostupná po vzájemné dohodě i ostatním spoluobčanům. Mezi nejznámější, a dnes už tradiční akce, patří mimo jiné řada plesů a nebo populární zábavní večer Na stojáka.

zástava Sokola Sokolnice

Výbor TJ Sokol Sokolnice pracuje ve složení:

• starosta: Ing. Vladimír Kotolan
  • místostarosta: Petr Mifek
  • jednatel: Bc. Zdeněk Jirgala DiS.
  • náčelnice: Iva Fricová
  • hospodář a předseda odboru sportu: Jan Černý
  • člen výboru: Jaroslav Černý
  • členka výboru a matrikářka: Ivanka Hamanová